Yazılım & Tasarım Ofisi

Profesyonel ve Yenilikçi Anlayış ile Kreatif Çözümler

İletişim Numaramız 0545 350 24 46

Hizmetlerimiz

Dinamik Web Tasarım Statik Web Tasarım Sanatsal Çerçeve Seo Uyumlu Web Sitesi E-Ticaret Sitesi Mobil Uygulamalar Web Tabanlı Uygulamalar Masaüstü Uygulamaları İç Mekan Dijital Baskı Dış Mekan Dijital Baskı Sanat Malzemeleri

Statik Web Tasarımı Nedir?

Statik Web Tasarımİçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındırmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kod yapısı olarak HTML ya da XHTML ve bunun yanında CSS ve Flashbarındırabilen yapılardır. Küçük ve orta ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir.

 

Statik web siteleri kontrol paneline sahip olmazlar ve güncellemeleri bu işin uzmanı olan kişi ya da kuruluşlarca yapılır.

 

Statik Sitelerin Avantajları Nelerdir?

Dinamik yapıdaki web sitelerine göre görsel tasarım kullanımı ve yerleşimi daha kolaydır ve bunun sonucu olarak göze hitap etme oranları daha yüksektir.

Görsel etkileyicilik bakımından daha güzel web siteleri için statik web site tasarımı tercih edilmelidir. Diğer bir avantajı ise Google arama sonuçlarında bu tip sitelerin ilk sayfada ya da ilk sayfalarda listelenmesi açısından daha başarılıdırlar.

 

Bunun sebebi ise dinamik web sitelerindeki sayfa isimlerindeki özel işaretlerin Google tarafından takip edilememesi en önemli etkendir. Diğer bir neden ise çöp siteler spam site adını verdiğimiz ve yazılımlarla otomatik olarak sadece reklam ve hit amaçlı olarak oluşturulan ve içerik bakımından değersiz web sitelerden olma ihtimalidir.

 

Farkı Yaratan Ayrıntılardır!

Almış oluğumuz karar ile 2010 Yılı İtibariyle yaptığımız web tasarımları dünya standartlarında (W3C Standards) tasarım ve kodlamaya sahip bulunmaktadır ve bunu tüm müşterilerimize standart olarak sunmaktayız.